Blask oczu

Co nas wyrywa z nicości?
Julián CarrónWydawnictwo i Drukarnia Św. Krzyża - Opole 2020
​Кол-во страниц: 158

W niniejszej publikacji przewodniczący Bractwa Comunione e Liberazione mierzy się z tym zawrotnym czasem, w którym pustka tak silnie ciąży nad życiem każdego człowieka, wprowadzając podejrzliwość co do jego pozytywności i ostatecznej konsystencji rzeczywistości, że wszystko, z nami włącznie, zdaje się zmierzać ku nicości. Kontekst, który paradoksalnie uwidacznia dokuczliwość życia pozbawionego sensu i niezniszczalne pragnienie bycia chcianym i kochanym. Fascynujące porównanie z obecnymi wydarzeniami i z niewystarczającymi próbami przetrwania, pomiędzy roztargnieniem a zapomnieniem.
Poszukiwanie odpowiedzi, która sprostałaby wyzwaniu: jakieś „ty”, podejmujące wołanie naszego człowieczeństwa, budząc na nowo miłość do nas samych i do naszego życia. Spotkanie z żywą wspólnotą chrześcijańską, które czyni fascynującą wspólną drogę. Świadectwo wiary, która wkracza w aktualne doświadczenie, rodząc nowe poznanie i nową afektywność, wiary zdolnej do dowartościowania wszystkiego, co prawdziwe, piękne i dobre spotyka po drodze.

Szczegółowe informacje na temat możliwości nabycia książki można uzyskać w Sekretariacie Ruchu: sekretariat@cl.opoka.org.pl